BROBUD
OFERTA
AKTUALNOŚCI
29 listopada 2016
Od listopada 2016 oferujemy Epoxy Stone System, czyli ozdobne powierzchnie na bazie żywic epoksydowych. ->
WSPÓŁPRACA
POLECAMY
SYSTEMY RAVA

Mamy przyjemność zaoferować Państwu polskie systemy hydroizolacji dachów, tarasów itd. - RAVA. Systemy te wyróżniają się tym, że mogą być wykonane w ciągu jednego dnia, z uwzględnieniem zalecanych przerw technologicznych przez producenta. Systemy te obejmują:

Finalny montaż płytek na kleju, najbardziej zbliżony do tradycyjnego

Bazą dla hydroizolacji jest zwykle płyta betonowa stropu, tarasu czy balkonu. Na nią nakładana jest warstwa spadkowa, mającą na celu skierowanie wody w stronę odpływów, jeśli są gotowe, lub w pożądanym przez nas kierunku, jeśli trzeba je wykonać. Warstwa ta może być zrobiona np. z zaprawy szpachlowej naprawczej typu PCC. Następnie nakładany jest grunt, a na nim szybkosprawny klej mineralny, w którym wciśnięta jest mata uszczelniająca, której połączenia dodatkowo zabezpieczone są dwustronnie klejoną taśmą butylową. Na nią nakładany jest szybkosprawny klej mineralny, na którym przyklejone są płytki tarasowe.

Finalny montaż płytek tarasowych na wspornikach

Bazą dla hydroizolacji jest zwykle płyta betonowa stropu, tarasu czy balkonu. Na nią nakładana jest warstwa spadkowa, mającą na celu skierowanie wody w stronę odpływów, jeśli są gotowe, lub w pożądanym przez nas kierunku, jeśli trzeba je wykonać. Warstwa ta może być zrobiona np. z zaprawy szpachlowej naprawczej typu PCC. Następnie nakładany jest grunt, a na nim szybkosprawny klej mineralny, w którym wciśnięta jest mata uszczelniająca, której połączenia dodatkowo zabezpieczone są dwustronnie klejoną taśmą butylową. Na przygotowaną w ten sposób powierzchnię są mocowane podstawki systemowe, na których z kolei mocowane są płytki balkonowe o grubości min. 30 mm.

System tzw. "dach odwrócony"

Bazą dla hydroizolacji jest zwykle płyta betonowa stropu, tarasu czy balkonu. Na nią nakładana jest warstwa spadkowa, mającą na celu skierowanie wody w stronę odpływów, jeśli są gotowe, lub w pożądanym przez nas kierunku, jeśli trzeba je wykonać. Warstwa ta może być zrobiona np. z zaprawy szpachlowej naprawczej typu PCC. Następnie nakładany jest grunt, a na niego papa termozgrzewalna typu Sopreno 180. W miejscach trudnodostępnych (zagięcia, kąty itd.) dodatkowo nakładane jest zabezpieczenie w postaci papy w płynie Ralpha Floshing. Na tak przygotowaną powierzchnię jest dawana warstwa termoizolacji w postaci płyt typu XPS. Płyty te muszą posiadać rowki drenażowe. Jeśli takowych nie ma, robi się je ręcznie. Tę uciążliwą pracę można zastąpić położeniem folii kubełkowej wzmocnionej geowłókniną, kładzioną w taki sposób, by "kubełki" były ułożone "do góry". Na tak przygotowaną folię kładziony jest styrodur, a na niego geowłóknina. Na tak przygotowany dach wysypywana jest odpowiedniej grubości warstwa żwirku. W systemie Rava folia kubełkowa i XPS układany jest na macie uszczelniającej.

W sytuacji, kiedy na dachu mają być zakładane "tereny zielone", papa termozgrzewalna zwykła musi być zastąpiona tzw. papą antykorzenną, odporną na przebicie przez korzenie, zaś na warstwę XPS nakładana jest folia kubełkowa wzmocniona matą z geowłókniny, lecz "kubełkami" do dołu, które stają się magazynem wody dla roślin. Na tak przygotowywaną powierzchnię wysypywany jest odpowiedni substrat i sadzone są rośliny.

Obróbki blacharskie i inne

W wypadku kiedy system hydroizolacji obejmuje także rynny, mocowany jest podgrzewany kołnierz systemowy, mający sprawić, że w tym wrażliwym miejscu woda nie będzie zamarzać.

Należy pamiętać, by spadek wynosił około 1,5% - 2,0%.

W wypadku cokołów przyściennych taśma uszczelniająca jest mocowana do dwustronnie klejonej taśmy butylowej oraz do szybkosprawnego kleju mineralnego (cokół przyścienny). Na taśmę nakładany jest ponownie klej, a na niego płytki cokołu.

W systemie montażu płytek na wspornikach obróbki blacharskie wykonuje się następująco: delikatnie fazuje się warstwę spadkową, na nią daje dwustronnie klejoną taśmę butylową, na której mocowany jest profil aluminiowy, dalej taśma butylowa z włókniny, na którą jest nakładany szybkosprawny klej mineralny, na niego mata uszczelniająca, na której mocowane są wspomniane w opisie systemu podstawki systemowe.

W wypadku systemu "tradycyjnego" na kit uszczelniający mocowana jest listwa systemowa. Jest ona zabezpieczona kitem zarówno od strony płytek, jak i od dołu podłoża, na którym jest mocowana.

Systemy obejmują następujące produkty:

 • Rava PP 330 Top - mata hydroizolacyjna wierzchnia do układania okładziny na wspornikach systemowych
 • Rava 350 Rapidbond - szybkosprawny i elastyczny klej do płytek i mat hydroizolacyjnych na balkony i tarasy C2FT
 • Rava Mortar 400 Fast - szybkosprawna zaprawa do naprawy betonu i wykonywania spadków
 • Rava Profile (T, B) - systemowe profile aluminiowe
 • Rava Tape (R, B) - systemowe taśmy uszczelniające
 • Rava Bracket TB - systemowe wsporniki pod płyty tarasowe

Inne materiały:

 • Rava Crystalstop - zaprawa do uszczelnienia krystalicznego
 • Rava PP-200 - mata hydroizolacyjna podpłytowa
 • Rava 35 MS Hybryd - uniwersalny uszczelniacz hybrydowy
 • Rava 200 Flexbond - elastyczny klej do płytek na balkony i tarasy C2TE
 • Rava Aquastop 2C Flex - elastyczna zaprawa uszczelniająca
 • Rava Bitustop 700 - papa hydro- i paraizolacyjna
 • Rava Bitustop 2C - bitumiczna ciężka izolacja wodoszczelna


  ::© 2005-2018 BROBUD

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS 3